Технологія складання технологічної карти виробу з деревини. Послідовність виготовлення деталей із деревини

План-конспект уроку

за технологією в 7 класі

Тема уроку: "Технологічна документація".

Мета уроку:дати учням основні поняття про конструкторську документацію.

Завдання: 1. Навчити учнів складати технологічні карти.

2. Щеплювати, акуратність, працьовитість.

3. Виховувати повагу до праці.

Вступна частина.

Перевірка учнів за списком класу.

Перевірка наявності необхідного приладдя.

Правила техніки безпеки.

Основна частина.

(Теоретична).

Перевірка домашнього завдання.

Тема: "Конструкторська документація".

а) Що таке конструкторська документація?

(Комплект графічних та текстових документів, в яких викладаються всі відомості про конструкцію виробу).

б) Які конструкторські завдання вирішують при розробці конструкції виробу та креслень, необхідних для виготовлення?

(Вибирають найкращий варіант виробу, його конструктивні елементи, матеріали, аналізують зразки виробів і виконують креслення).

в) Що таке ЕСКД?

(Єдина система конструкторської документації).

г) Що належать до конструкторських документів?

(креслення деталі, складальний креслення, креслення загального вигляду, електромонтажний креслення, схеми та інструкції).

д) Хто розробляє конструкції виробів, виконують креслення?

(Конструктори, креслярі).

Нова тема.

"Технологічна документація".

Технологічною документацієюназивають графічні та текстові документи, що визначають технологію виготовлення виробів. До складу технологічної документації входить конструкторська документація.

Технологічний процес -це частина всього виробничого процесу, що містить цілеспрямовані дії щодо зміни форми, розмірів та властивостей матеріалів при виготовленні з них виробів.

Технологічний процес здійснюють на різному технологічному обладнанні та із застосуванням технологічного оснащення: додаткового обладнання, пристроїв, інструментів.

Технологічна операція -це закінчена частина технологічного процесу, що виконується на одному робочому місці або верстаті.

Технологічна операція складається із різних технологічних переходів.

Технологічним переходомназивають частину технологічної операції, що виконується на одному робочому місці одним і тим самим інструментом.

Технологічні переходи виконують при певному базуванні та закріпленні оброблюваної заготівлі, яку називають установою.

Основними технологічними документами є мапи: технологічна, маршрутна, операційна…

Технологічною карткоюназивають документ, у якому записано весь процес обробки деталей і виробів із зазначенням технологічної операції та його складових частин - переходів, а як і матеріалів, конструкторської документації, технологічної оснастки.

Розробку технологічної документації здійснюють на основі стандарту ЕСКД-Єдиної системи конструкторської документації.

III.. Практична робота.

Розробка та складання технологічної карти виготовлення виробу (ручки напилка, киянки).

Уважно вивчіть зміст однієї з навчальних технологічних карток.

Підберіть або розробте креслення потрібної деталі.

Визначте розміри заготовки з урахуванням припусків на обробку та підберіть породу деревини.

Складіть операційну картку із записом переходів на виготовлення виробу, зображенням малюнків, проставленням розмірів та переліком необхідних інструментів та пристроїв.

  1. Підбиття підсумків.

Прибирання робочих місць.

Розбір помилок, допущених у практичній роботі.

Виставлення оцінок.

Педагогічне обґрунтування уроку:

На цьому уроці учні розпочинають новий творчий проект, який передбачає виконання самостійних послідовних дій учнів у здійсненні певного задуму. Оскільки будь-яка творча робота – це певна послідовність дій у здійсненні певного задуму, то для цього потрібна правильна послідовність дій. Навчити учнів опанувати цими методами дослідження – одне з найважливіших завдань усієї освітньої галузі, зокрема даного уроку.

Час уроку: 90 хвилин

Цілі уроку:

навчальна:

  • навчити учнів самостійно планувати діяльність на основі отриманих знань та вироблених умінь,
  • розкрити сутність процесу виготовлення табуретки з погляду технологічного процесу;
  • реалізація отриманих знань з виготовлення технологічної карти при вирішенні нового завдання;

розвиваюча:

  • розвинути трудові навички та вміння учнів складати технологічну карту
  • розвивати уяву, творчий підхід до виконання роботи
  • розвивати вміння розбивати завдання на підзавдання;

виховує:

  • виховувати сумлінне ставлення до виконуваних завдань;
  • виховувати дбайливе ставлення до обладнання та інструментів

Інструменти та обладнання:

  • верстат,
  • лінійка,
  • циркуль,
  • альбомний лист,
  • олівець

Наочні посібники:

  • технологічна карта,
  • готові вироби (табурети різних конструкцій),
  • заготівлі деталей.

Форма навчання:

  • індивідуальна,
  • групова

Короткий план уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація знань

ІІІ.Пояснення нової теми.

IV.Практична частина уроку.

V.Аналіз роботи учнів, підбиття підсумків

VI.Домашнє завдання

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Перевірка спискового складу учнів, повідомлення про тему, цілі та зміст уроку

Перевірка готовності учнів до уроку (стан робочих місць, наявність зошита, ручки)

Визначає тему уроку, мотивує кінцевий результат

ІІ. Актуалізація знань

  1. Що таке технологічний процес? ( Технологічний процес – це частина виробничого процесу, що містить цілеспрямовані дії щодо зміни форми, розмірів та властивостей матеріалів при виготовленні з них виробу. Технологічний процес здійснюється за допомогою різного технологічного обладнання: верстатів, пристроїв, інструментів).
  2. Що таке технологічна картка? ( Технологічною картою називається документ, в якому записано весь процес обробки деталей виробу із зазначенням технологічних операцій)

ІІІ. Пояснення нового матеріалу

З сьогоднішнього уроку ми з вами приступаємо до виготовлення табуретки.

Демонстрація готових виробів (табуреток)

А яку з табуреток Ви хочете виготовити?

Коли задум визначено, учні переходять до наступного, найвідповідальнішого етапу творчої діяльності – втілення задуму в ескізах.

IV. Практична частина уроку

Учні складають технологічну карту з виготовлення табуретки

Послідовність операцій

Графічне зображення

Інструменти, пристрої

Вибрати заготовки, розмітити, розпиляти заготовку

лінійка, олівець, ножівка

Обробити заготовки та на верстаті

фугувальний верстат ФСШ-2

Простругати та розпиляти за розміром. По діагоналі знайти центр для точення на токарному верстаті

верстат, лінійка, олівець, ножівка, молоток, комір

Розмітка та встановлення заготовки на токарному верстаті

верстат СТД-120М, штангенциркуль, різці, лінійка, олівець

Виточування заготовки за розміром та формою

верстат СТД-120М, шаблон, рейер, майзель

Шліфування ніжок табуретки

шліфувальна шкірка

Розмітка та виготовлення шипових гнізд

Свердлильно-довбальний верстат

Розмітка, розпилювання, стругання вставок

Олівець, лінійка, рубанок, ножівка, косинець

Виготовлення шипового з'єднання

Верстат, лінійка, косинець, ножівка, стамеска, ніж

Складання кістяка табуретки (з'єднання ніжок до вставок)

Клей столярний, киянка

Виготовлення стільниці: розмітка, розпилювання, шліфування.

Верстат, лінійка, олівець, ножівка, напилок дрочовий, шліфувальна шкірка

Складання виробу

Верстак, клей столярний, нагель, киянка

V. Аналіз роботи учнів, підбиття підсумків

Оцінюючи роботу учнів, вчитель враховує послідовність та правильність виконання роботи.

VI. Домашнє завдання

Скласти технологічні карти різні види табуреток, вказати їх призначення (дитячі, кухонні, до роботи, господарських потреб та інших.).

План конспект уроку №7-8
Клас 5
Тема: Послідовність виготовлення деталей із деревини. Технологічна карта
Мета: вивчити з учнями основні етапи технологічного процесу; навчити учнів складати технологічні карти.
Хід уроку
I.Організаційний момент.Підготовка робочого місця до уроку, перевірка робочого стану перетоку, комплектування стелажу та ящика з інструментами.
II.Повторення пройденого матеріалу.
I. Бесіда з питань: Яка різниця між ескізом, технічним малюнком, рисою
кому?
Які види виробів ви знаєте? Чи таке масштаб? - Що означає прочитати малюнок? Виконання практичного завдання у парах.
Прочитайте запропоноване учителем креслення, працюючи в парах. " 1|М1-ц,те тс недоліки, які допустив кожен із вас у читанні |Ц |чгжа, обговоріть їх разом, проаналізуйте.
3. Повідомлення теми та мети уроку.
III.Викладення програмного матеріалу.
I. Ілюстративна розповідь. V ч і т с л ь. Перед тим як розпочати виготовлення виробу, п | Юнсего необхідно пройти ряд етапів:
I) підібрати необхідні, відповідні виробу, матеріали; ") підібрати відповідні інструменти та технологічне об-
оіання;
І зобразити виріб у вигляді технічного малюнка, ескізу, І 1"н-жа;
I) підібрати під майбутній виріб якісну заготівлю;
:^) розмітити заготівлю;
"-) перевірити розмітку;
/) ш-пюлнити необхідну обробку: стругати, пиляти тощо; X) зачистити і провести оздоблювальні роботи із заготівлею.
І поліс може складатися з однієї або декількох складальних ні 15
Якщо виріб складається з декількох деталей, то їх після виготовлення треба підігнати один до одного, тобто з'єднати між собою - це збірка.
Якщо при збиранні виявляються недоліки, необхідно:
знайти причину;
намітити шляхи ліквідації недоліків;
усунути їх.
2. Ознайомлення із технологічною картою.
Вчитель. Послідовність з обробки та збирання описується в технологічних картах.
Пропоную вам ознайомитись із зразком такої карти у таблиці на с. 27 підручника.
Таблиця 2
ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТА Виготовлення кухонної обробної дошки

№ п/пПослідовність виконання операції Графічне зображення Інструменти та пристрої
I 2 3 4
1 Вибрати заготовку з дошки або фанери товщиною 10-12 мм і раз- Шаблон, олівець
мітити контур виробу за шаблоном 2 Випиляти контур виробу
лія столярний
верстат
3 Наколоти шилом центр I 2 3 Наколоти шилом центр отвору. Висвердлити отвір 4 Зарахувати виріб, закруглити гострі кромки та кути шліфувальні
Кожна деталь виробу виготовляється за своїм технологічним процесом, який у свою чергу складається з технологічних операцій. Операція виконується на одному робочому місці або на одному верстаті, наприклад, випилювання, свердління.
Знайдіть та прочитайте у підручнику на с. 28 визначення операції.
Операція складається з переходів та установок деталей.
Як виконуються переходи? (Переходи виконують на одному робочому місці або верстаті одним інструментом.)
3. Докладний аналіз учнями під керівництвом вчителя змісту кількох технологічних карт.
IV.Практична робота.
Виконання завдань:
1. Вивчіть запропонований учителем креслення деталей.
2.Користуючись таблицею, розробіть технологічну карту
деталей.
V.Підсумок уроку. Оцінка практичної роботи учнів, розбір допущених помилок.
Відповіді на запитання:
Яка інформація міститься у технологічній карті?
Навіщо потрібна технологічна карта?


Додані файли

Педагогічне обґрунтування уроку:

На цьому уроці учні розпочинають новий творчий проект, який передбачає виконання самостійних послідовних дій учнів у здійсненні певного задуму. Оскільки будь-яка творча робота – це певна послідовність дій у здійсненні певного задуму, то для цього потрібна правильна послідовність дій. Навчити учнів опанувати цими методами дослідження – одне з найважливіших завдань усієї освітньої галузі, зокрема даного уроку.

Час уроку: 90 хвилин

Цілі уроку:

навчальна:

  • навчити учнів самостійно планувати діяльність на основі отриманих знань та вироблених умінь,
  • розкрити сутність процесу виготовлення табуретки з погляду технологічного процесу;
  • реалізація отриманих знань з виготовлення технологічної карти при вирішенні нового завдання;

розвиваюча:

  • розвинути трудові навички та вміння учнів складати технологічну карту
  • розвивати уяву, творчий підхід до виконання роботи
  • розвивати вміння розбивати завдання на підзавдання;

виховує:

  • виховувати сумлінне ставлення до виконуваних завдань;
  • виховувати дбайливе ставлення до обладнання та інструментів

Інструменти та обладнання:

  • верстат,
  • лінійка,
  • циркуль,
  • альбомний лист,
  • олівець

Наочні посібники:

  • технологічна карта,
  • готові вироби (табурети різних конструкцій),
  • заготівлі деталей.

Форма навчання:

  • індивідуальна,
  • групова

Короткий план уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація знань

ІІІ.Пояснення нової теми.

IV.Практична частина уроку.

V.Аналіз роботи учнів, підбиття підсумків

VI.Домашнє завдання

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Перевірка спискового складу учнів, повідомлення про тему, цілі та зміст уроку

Перевірка готовності учнів до уроку (стан робочих місць, наявність зошита, ручки)

Визначає тему уроку, мотивує кінцевий результат

ІІ. Актуалізація знань

  1. Що таке технологічний процес? ( Технологічний процес – це частина виробничого процесу, що містить цілеспрямовані дії щодо зміни форми, розмірів та властивостей матеріалів при виготовленні з них виробу. Технологічний процес здійснюється за допомогою різного технологічного обладнання: верстатів, пристроїв, інструментів).
  2. Що таке технологічна картка? ( Технологічною картою називається документ, в якому записано весь процес обробки деталей виробу із зазначенням технологічних операцій)

ІІІ. Пояснення нового матеріалу

З сьогоднішнього уроку ми з вами приступаємо до виготовлення табуретки.

Демонстрація готових виробів (табуреток)

А яку з табуреток Ви хочете виготовити?

Коли задум визначено, учні переходять до наступного, найвідповідальнішого етапу творчої діяльності – втілення задуму в ескізах.

IV. Практична частина уроку

Учні складають технологічну карту з виготовлення табуретки

Послідовність операцій

Графічне зображення

Інструменти, пристрої

Вибрати заготовки, розмітити, розпиляти заготовку

лінійка, олівець, ножівка

Обробити заготовки та на верстаті

фугувальний верстат ФСШ-2

Простругати та розпиляти за розміром. По діагоналі знайти центр для точення на токарному верстаті

верстат, лінійка, олівець, ножівка, молоток, комір

Розмітка та встановлення заготовки на токарному верстаті

верстат СТД-120М, штангенциркуль, різці, лінійка, олівець

Виточування заготовки за розміром та формою

верстат СТД-120М, шаблон, рейер, майзель

Шліфування ніжок табуретки

шліфувальна шкірка

Розмітка та виготовлення шипових гнізд

Свердлильно-довбальний верстат

Розмітка, розпилювання, стругання вставок

Олівець, лінійка, рубанок, ножівка, косинець

Виготовлення шипового з'єднання

Верстат, лінійка, косинець, ножівка, стамеска, ніж

Складання кістяка табуретки (з'єднання ніжок до вставок)

Клей столярний, киянка

Виготовлення стільниці: розмітка, розпилювання, шліфування.

Верстат, лінійка, олівець, ножівка, напилок дрочовий, шліфувальна шкірка

Складання виробу

Верстак, клей столярний, нагель, киянка

V. Аналіз роботи учнів, підбиття підсумків

Оцінюючи роботу учнів, вчитель враховує послідовність та правильність виконання роботи.

VI. Домашнє завдання

Скласти технологічні карти різні види табуреток, вказати їх призначення (дитячі, кухонні, до роботи, господарських потреб та інших.).

вчитель: Шильников Олександр Васильович

Предмет: технологія

Клас: 5

Тип уроку: Урок засвоєння нових знань

Тема: Деревина. Пиломатеріали та деревні матеріали

Цілі:

Освітні:Ознайомлення з природним конструкційним матеріалом - деревиною, пиломатеріалами та деревними матеріалами

Виховуватикультуру поведінки під час фронтальної роботи, індивідуальної роботи; дбайливе ставлення до природи; формувати та розвивати екологічне мислення.

Формувати УУД:

Особистісні УУД:готовність та здатність до виконання правил техніки безпеки на уроках технології; вміння вести діалог на основі рівноправних відносин та взаємної поваги; вміння конструктивно вирішувати конфлікти

Регулятивні УУД:готовність та здатність до постановки цілей; планувати шляхи досягнення цілей; вчитися самостійно контролювати свій час; здійснювати самооцінку правильності виконання на всіх етапах його реалізації

Комунікативні УУД:формувати власну думку, але встановлювати та порівнювати різні точки зору, перш ніж приймати рішення та робити вибір; задавати питання; здійснювати взаємний контроль та надавати взаємодопомогу; вчитися висловлювати свої думки та уважно вислуховувати товаришів

Пізнавальні УУД:здійснювати розширений пошук інформації; давати визначення поняттям; працювати з текстами (ознайомче, вивчаюче, засвоююче або пошукове читання): виділяти головне та другорядне

Заплановані результати:

Предметні:

Знативизначення деревини, пиломатеріалів та деревних матеріалів та області їх застосування

Вмітирозрізняти породи деревини та види пиломатеріалів; підбирати потрібний матеріал для виробу

Особистісні: розуміння значення лісу для життя окремої людини та людства; усвідомлення потреби у дбайливому ставленні до природи.

Метапредметні: розуміння історичного ставлення людини до деревини, як найзручнішого природного конструкційного матеріалу та необхідністю збереження екологічної рівноваги.

Основні поняття:деревина, хвойна та листяна породи, будова деревини, кора, річні кільця, пиломатеріали, дошки, бруси, бруски, горбиль, пласть, ребро, торець, край, дерев'яні матеріали, фанера, шпон тощо.

Обладнання:Підручник: Технологія. Промислові технології. 5 клас. А.Т. Тищенко, В.Д. Симоненка; Методичний посібник. 5 клас. А.Т. Тищенко; Робочий зошит; завдання 2,3,4,5, підготовлені в таблицях MO Excel, презентація, роздатковий матеріал, мультимедіа проектор, комп'ютери

УВАГА. Цей урок має кілька особливостей, які слід враховувати під час аналізу його структури та планування часу.

Це один із перших уроків технології у 5 класі. Нове все і вчитель, і майстерня та деякі прийоми роботи. Щільність цього уроку від 60% до 80%, тобто. навчальна робота має зайняти не всі 90 хвилин, а від 55 хвилин до 72 хвилин (гігієнічні критерії раціональної організації уроку за М.К. Смирновим).

Велика кількість основних понять у змісті теми уроку для кращого засвоєння розбивається на окремі групи і кожної з них проходять етапи вивченнянового та з зміцненнянового. Для закріплення новогопродумано два варіанти роботи із завданнями. Якщо урок проводимо в майстерні, то студенти отримують завдання на картках, а перевірка виконується за допомогою відповідних слайдів презентації.

Відмінна робота виходить, якщо цьому етапі уроку клас перетворюється на кабінет інформатики. Тоді вчитель пропонує варіанти завдань 2,3,4,5, підготовлені в таблицях MO Excel. Такі завдання люблять виконувати усі мої учні. На їх виконання йде набагато менше часу, комп'ютер суворо стежить за орфографією і не пропускає помилок. І головне комп'ютер справедливо оцінює роботу, не чіпляється, але й не робить поблажок. Перехід із майстерні до кабінету інформатики і назад вважається динамічною паузою.

Основні етапи організації навчальної діяльності

Очікувані результати

(розвиток УУД)

Завдання етапу

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

Організаційний

Момент (2 хв)

Організувати актуалізацію вимог до учнів з боку навчальної діяльності

Привітання вчителя, психологічний настрій

Рапорт чергового

Регулятивні:

вольова саморегуляція;

Особистісні:

смислоутворення (Я повинен...)

Комунікативні:

I. Мотивація до навчальної діяльності

Мета: включення учнів у діяльність особистісному рівні. «Хочу, бо зможу»

Підготовка до свідомого сприйняття матеріалу, стимулювання пізнавального інтересу, перетворення змісту навчання на особистісно значуще

Організує. Уточнює тематичні межі.

Пропонує продовжити пропозицію:

Карелія це край … та …

Пропонує вибрати лише один об'єкт, який підходить для уроку технології

Пропонує надати пояснення, відповісти на запитання: чому? як ти вважаєш?

Повторюють основні правила техніки безпеки

Пропонують варіанти, вибирають, узагальнюють, коментують

Вибирають ліс

Відповідають на запитання

Комунікативні:

планування навчального співробітництва з учителем та з однолітками.

Пізнавальні: логічні - аналіз об'єктів з метою виділення ознак

ІІ. Формулювання теми уроку, постановка цілі(7 хв)

Ціль: повторення вивченого матеріалу; промовляння мети уроку як теми уроку

Відтворення знань, умінь, життєвого досвіду, необхідного для відкриття та засвоєння нових знань та способів дій.

Забезпечення мотивації вчення, прийняття цілей уроку

Пропонує назвати дерева, пов'язані зі святами;

дерева та казки;

дерева - користь та історична слава Заонежжя.

Пропонує сформулювати тему уроку та мету уроку;

Допомагає намітити план роботи.

уточнює формулювання;

Пропонує оціночний листдля роботи за методом райтинг

Завдання 1:стор. 4 у робочому зошиту

Критерії оцінки завдання слайди 2 та 3

Відповідають на запитання:

Ялина - Новий Рік

Верба - Великдень, Вербна неділя

Береза ​​– Трійця. П'ятидесятниця

Липа - Лисиця та заєць (луб'яна хатинка)

Ялина, сосна - музей - заповідник Кіжі (пам'ятники дерев'яної архітектури)

Осика - Лемех (покриття куполів храмів)

Формулюють тему: Деревина. Пиломатеріали та деревні матеріали.

Формулюють мету: Ознайомлення з природним конструкційним матеріалом - деревиною, пиломатеріалами та деревними матеріалами

Заповнюють таблицю в робочому зошиті;

Вносять результати роботи в оціночний лист

Особистісні: усвідомлення своїх можливостей

Комунікативні:

Вираз своїх думок з достатньою повнотою та точністю; постановка питань; планування навчального співробітництва з учителем та з однолітками

Регулятивні:

Цілепокладання; виконання пробної навчальної дії

Пізнавальні:

Самостійне формулювання пізнавальної мети;

Логічні – формулювання проблеми; аналіз об'єктів з метою виділення ознак

Фізкультхвилинка

Динамічна пауза

ІІІ. Вивчення нового(15 хв)

Ціль: «Відкриття» нового знання

додаток 4.jpg

додаток 3

додаток 3.1

Додаток 2

додаток 2.1

Додаток 1

IV. Закріплення нового(25 хв)

Мета: промовлення нового знання, запис у вигляді опорного сигналу

Відкриття та засвоєння учнями нових знань та способів дій

Виконання завдань на засвоєння головного в новій інформації, виконання завдань, у тому числі творчих, на основі вивченого.

Виявлення прогалин первинного осмислення вивченого матеріалу, корекція виявлених прогалин, забезпечення закріплення в пам'яті знань, що навчаються, і способів дій, які їм необхідні для самостійної роботи

Пропонує розглянути будову ствола дерева за підручником стор. 10 - 11 (3 абзаци) та виконати:

Завдання 2(картка - додаток 1 або варіант MO Excel будова ствола);

Завдання 3(Картка - додаток 2 або варіант MO Excel поперечний розріз)

Пропонує роботу з підручником стор.11 - стор.12 та назвати переваги та недоліки деревини

Вчитель кріпить на дошку картки в 2 стовпчики або пропонує зробити це учневі.

Пропонує проблемне питання: як за маленьким зразком визначити (припустити) від якого дерева?

Пропонує роботу з текстом підручника на стор. 13 та виконати: Завдання 4(Картка - додаток 3 або варіант MO Excel види пиломатеріалів); слайд 8

Пропонує виконати: Завдання 5(картка – додаток 4 або варіант MO Excel елементи дошки); слайд 10

Вчитель показує кілька зразків (фанера, рейка, вагонка, ДВП тощо)

І вимагає вибрати натуральні дерев'яні матеріали, тобто. що виходять з колод або пиломатеріалів пилянням, струганням, рубкою

Завдання 2за картками або MO Excel. Працюючи на картці перевірка по слайдах 4 і 5, заповнення листа самооцінки.

Учні працюють із підручником і виконують Завдання 3за картками або MO Excel. Працюючи на картці перевірка по слайдах 6 і 7, заповнення листа самооцінки.

Учні працюють із підручником, виділяють у тексті гідності та недоліки.

Усно називають переваги та недоліки деревини.

Учні працюють із підручником і називають властивості деревини: порода, текстура, колір, запах, твердість;

Учні працюють із підручником і виконують Завдання 4за картками або MO Excel. При роботі на картці перевірка по слайду 9 та заповнення листа самооцінки

Учні виконують Завдання 5за картками або MO Excel. При роботі на картці перевірка по слайду 11 та заповнення листа самооцінки

Учні роблять вибір.

Постає питання, а як назвати зразки, що залишилися? Де знайти відповідь? Які джерела інформації мають учні зараз?

Робота з підручником стор. 14. Промовляють назви зразків деревних матеріалів

Комунікативні:

Вираз своїх думок з достатньою повнотою та точністю; постановка питань; ініціативна співпраця: контроль, корекція, оцінка дій партнера

Регулятивні:

Планування, прогнозування, контроль, оцінка, корекція

Пізнавальні:

Фізкультхвилинка

(4 хвилини за 2 уроки)

Динамічна пауза

Зарядка для очей

Вчитель пропонує паузу після виконання кожної смислової групи завдань

Деревина

Пиломатеріали та деревні матеріали

V. Контролююче завдання(20 хв)

Мета: кожен повинен зробити собі висновок про те, що він уже вміє.

Виконання завдань, які містять нові поняття та перехід до завдань, у яких нове знання використовується разом із вивченим раніше.

Первинна перевірка та самоперевірка рівня освоєності матеріалу та способів дій. Виявлення якості та рівня засвоєння знань та способів дій, а також виявлення недоліків у знаннях та способах дій, встановлення причин виявлених недоліків.

На столі розкладено зразки для практичної роботи. Вчитель пропонує виконати п.1 та п. 4изЛР 1 на стор.15 підручника

Виконати вправа 2на стор. 4 робочого зошита.

Виконати вправа 5на стор. 5 робочого зошита.

Вибирають зразок, розбирають властивості та намагаються визначити вид деревини.

Вносять підсумки практичної роботи в оціночний лист

Учні виконують вправа 2та проводять самоперевірку за критеріями, використовуючи слайди 12 та 13.

Учні виконують вправа 5та проводять самоперевірку за критеріями, використовуючи слайд 14.

Вносять дані до листа самоперевірки.

Особистісні: самовизначення

Регулятивні:

Контроль, корекція, виділення та усвідомлення того, що вже засвоєно і що підлягає засвоєнню, усвідомлення якості та рівня засвоєння

Пізнавальні:

Аналіз, порівняння, узагальнення, аналогія; підбиття під поняття; визначення основної та другорядної інформації; структурування знань; усвідомлене та довільне побудова висловлювання

VII. Рефлексія навчальної діяльності на уроці(5 хв)

Мета: усвідомлення учнями своєї навчальної діяльності, оцінка результатів діяльності своєї та всього класу.

Встановлення відповідності між поставленими завданнями уроку та результатами, внесення коректив, аналіз та самоаналіз навчальної діяльності

Вчитель пропонує проаналізувати роботу на уроці. Висловити свою думку щодо питання: чи збіглися результати навчальної роботи з плановими показниками? У чому були проблеми? Що було цікаво, а що краще не використати?

Самооцінка.

Учні працюють із оціночними листами.

Висловлюють свою думку про завдання уроку, запропоновані методи роботи.

Комунікативні: вміння з достатньою повнотою та точністю висловлювати свої думки;

Пізнавальні: рефлексія

Регулятивні: оцінка-усвідомлення рівня та якості засвоєння; контроль

VIII. Домашнє завдання та прибирання робочих місць (5 хв)

Повідомлення обсягу та змісту домашнього завдання, у тому числі і варіантів домашнього завдання на вибір учнів, інструктаж щодо його виконання

Вчитель пропонує вибрати домашнє завдання:

1. Знайти в Інтернеті, чим відрізняється деревина карельської берези від деревини інших видів берез.

2. Знайти відповіді на завдання карток з фотозображеннями

Учні записують завдання у щоденники;

Виконують прибирання робочих місць

Література

Столярна справа/ Упоряд. Є.В. Смирнова - М.: Будвидав, 1996 - 328 с.

Степанов Б.А. Матеріалознавство для професій, пов'язаних із обробкою дерева: Навч. на поч. проф. освіти./М.: Видавничий центр «Академія», 2003-328с.

CD-ROM «Технологія. Бібліотека електронних наочних посібників» ЗАТ «ІНФОСТУДІЯ. ЕКОН» 2004.

Електронний супровід для уроків технології та системи додаткової освіти адаптований до демонстрації на інтерактивній дошці. 5 клас. Глозман Е. С., Глозман А. Є., Хотунцев Ю.Л. Мнемозіна, М., 2009.

Подібні публікації